Dech – James Nestor

Akce Měkká vazba
399 Kč –20 %
Nestor James Dech paperback v2
399 Kč –20 % 319 Kč 290 Kč bez DPH
Dočasně je fuč!
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Nové poznatky o ztraceném umění. Zapomněli jsme tu nejpřirozenější věc na světě?

Detailní informace

Detailní popis produktu

Minimálně v posledních letech se zdá, že lidé jsou čím dál posedlejší zdravým životním stylem. Více sportujeme, zajímáme se o správné stravovací návyky, studujeme spánek, otužujeme se, každou svou tělesnou funkci digitálně zaznamenáváme. Je tu však jeden proces, k němuž obracíme pozornost až ve chvíli potíží: dýchání. 

Novinář James Nestor si prošel podobnou zkušeností. Jeho dlouhodobé zdravotní problémy se vyřešily až díky dechovým cvičením, k nimž se zpočátku stavěl nedůvěřivě. Poté co se Nestor znovu naučil dýchat, vyrazil na cesty, aby našel odpověď na otázku: Zapomíná lidstvo tu zdánlivě nejjednodušší věc na světě?

Autor nehledá jen v plicních laboratořích, ale rovněž v pěveckých sborech, na starověkých pohřebištích, sovětských výzkumných základnách nebo v ulicích Săo Paula. Porovnává vědecké poznatky z oblasti fyziologie, biochemie či psychologie s jogínskými a dalšími tradicemi a ukazuje, že dýchání je naprostý základ našeho bytí. Jen možná z trochu jiných důvodů, než by se dalo čekat. 

Vydává
Rok vydání
Počet stran
Vazba
Rozměr
Překlad
Host
2021
381
brožovaná
135 x 210 mm
Alžběta Vargová
Vydává
Rok vydání
Počet stran
Host
2021
381
Vazba
Rozměr
Překlad
brožovaná
135 x 210 mm
Alžběta Vargová

Hodnocení Knihopolisu:  hodnoceni_knih_45

James Nestor

James Nestor
Americký publicista a spisovatel. Jeho články se objevují v The New York Times, Scientific American, The Atlantic a dalších médiích. Spisovatelsky debutoval knihou Deep (Hluboko, 2014) o fenoménu freedivingu, potápěčích a dechových technikách, za niž získal několik cen. Dech (2020) je jeho poslední kniha. Žije v San Francisku.

 

banner_k_produktum_donio_v2

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: