Hamnet – Maggie O'Farrellová

Akce Pevná vazba
448 Kč –30 %
OFarrellova Maggie Hamnet vazana sirsi
448 Kč –30 % 313 Kč 313 Kč bez DPH
Ihned k odeslání (3 ks)
Možnosti doručení

Něžný příběh chlapce, na nějž se téměř zapomnělo, a přesto jeho jméno žije věčně

Detailní informace

Detailní popis produktu

Manželský pár, který žil v osmdesátých letech šestnáctého století v Henley Street ve Stratfordu, měl tři děti – starší Susannu a mladší dvojčata Hamneta a Judith.

Hamnet zemřel v roce 1596 ve věku jedenácti let. 

Zhruba o čtyři roky později napsal jeho otec hru Hamlet.

Hamnet se inspiruje životem slavného dramatika. Je to příběh o poutu mezi dvojčaty a o manželství poznamenaném žalem. A také o neobyčejné ženě, jejíž jméno se většinou zmiňuje jen na okraj, o bleše, která se nalodí v Alexandrii, a o synovi rukavičkáře, jenž se pro milovanou ženu vzepře konvencím. Ze všeho nejvíc je to ale něžné a nezapomenutelné vyprávění o chlapci, na nějž se téměř zapomnělo, avšak jeho jméno přetrvává v jedné z nejslavnějších her literární historie.

Vydává
Rok vydání
Počet stran
Vazba
Rozměr
Překlad
Argo
2022
348
vázaná
140 x 200 mm
Tereza Marková Vlášková
Vydává
Rok vydání
Počet stran
Argo
2022
348
Vazba
Rozměr
Překlad
vázaná
140 x 200 mm
Tereza Marková Vlášková

Hodnocení Knihopolisu:  hodnoceni_knih_5

Maggie O’Farrellová (nar. 1972)

Maggie O’Farrellová
Narodila se v Severním Irsku a vyrůstala ve Walesu a ve Skotsku. V osmi letech prodělala encefalitidu a zameškala více než rok školní docházky, což byla zkušenost, která se odrazila i v její pozdější literární tvorbě. Vystudovala anglickou literaturu v Cambridgi, pracovala jako novinářka v Hongkongu i v Anglii a vyučovala tvůrčí psaní na několika univerzitách. Napsala několik úspěšných románů, mezi něž patří například The Hand That First Held Mine (2010), Instructions for a Heatwave (2013) nebo This Must be the Place (2016). Za svůj poetický příběh Shakespearova předčasně zemřelého syna Hamneta získala v roce 2020 cenu Women’s Prize for Fiction.

 

banner_k_produktum_donio_v2

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: