Led – Jacek Dukaj

Akce Pevná vazba
599 Kč –83 %
Dukaj Jacek Led hardback
599 Kč –83 % 99 Kč 99 Kč bez DPH
Ihned k odeslání (3 ks)
Možnosti doručení

Dobrodružné putování po zamrzlém světě, ve kterém nikdy nedošlo k první světové válce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Píše se rok 1924 a Polské království je zamrzlé pod carskou vládou v Belle Époque. Varšavu pokrývá led — uprostřed léta zasypávají cesty sněhové bouře. Nepozemští andělé Mrazu zvaní přítuhy procházejí ulicemi měst a zmrazují pravdu a lež. 

Benedykt Gierosławski, nadaný matematik, ale nenapravitelný karbaník, se na žádost carského Ministerstva Zimy vydává do Irkutska, kde má vyhledat svého otce — Otce Mráze, jenž je prý důvěrníkem přítuh. Tisíc rublů v hotovosti by Benedykta vytáhlo z dluhů, není však tento úkol příliš nebezpečný? 

Od špinavých varšavských činžovních domů přes ledovou Asii v luxusním kupé Transsibiřského expresu až do nebeského paláce generálního gubernátora v srdci Zimy — to je cesta, která Benedyktovi změní život. 

Led je mistrovským kouskem Jacka Dukaje, díky němuž čtenáři poznají nejen alternativní historii světa, ze které tuhne krev v žilách, ale zároveň jim poskytne příležitost putovat spolu s hrdinou románu po neobyčejné cestě a stanout tváří v tvář Jinému. 

Titul získal ocenění Magnesia Litera 2022 za překladovou knihu. 

Vydává
Rok vydání
Počet stran
Vazba
Rozměr
Překlad
Host
2021
944
vázaná
160 x 230 mm
Michael Alexa, Michala Benešová
Vydává
Rok vydání
Počet stran
Host
2021
944
Vazba
Rozměr
Překlad
vázaná
160 x 230 mm
Michael Alexa, Michala Benešová

Hodnocení Knihopolisu:  hodnoceni_knih_4

Jacek Dukaj (nar. 1974)

Jacek Dukaj
Je považován za jednoho z nejzajímavějších současných polských prozaiků. Jeho knihy jsou literární senzací. Je autorem řady románů, jako například Inne pieśni (Jiné písně, 2003), Perfekcyjna niedoskonałość (Dokonalá nedokonalost, 2004), a četných povídek — včetně Katedrály zfilmované Tomaszem Bagińským. Za svá díla mnohokrát obdržel cenu Janusze A. Zajdla (rovněž za Led), třikrát byl nominovaný na Paszport Polityki a jednou na ceny Nike a Angelus. Je laureátem ceny Kościelských a za román Led (2007) získal také Cenu Evropské unie za literaturu.

 

banner_k_produktum_donio_v2

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: