Mrtvý na Pekelném vrchu – Juraj Červenák

Akce Měkká vazba
298 Kč –30 %
Cervenak Juraj Mrtvy na Pekelnem vrchu paperback
298 Kč –30 % 208 Kč 208 Kč bez DPH
Ihned k odeslání (1 ks)
Možnosti doručení

Kapitán Stein a notář Barbarič na stopě zločinu v habsburském císařství za vlády Rudolfa II.

Detailní informace

Detailní popis produktu

V královském městě Schemnitz se vypráví pověst o zhýralé měšťance Barboře Rösslové. Za její hříchy ji roztrhali a pod zem zavlekli ďábelští psi na zlověstném Pekelném vrchu. Jak to souvisí s vraždou zemana Velického, jehož tělo nalezli v údajném Barbořině hrobě?

Zkušený voják Stein a vzdělanec Barbarič musejí rozplést klubko spiknutí a zločinů, sahajících nejednou i hluboko do minulosti. Co mají společného vraždy a zjevení s tajemným zrádcem, který hodlá Turkům otevřít cestu do města?

První kniha z cyklu dobrodružných historických detektivek odehrávajících se v zemích pod habsburskou nadvládou na sklonku 16. století. 

Vydává
Rok vydání
Počet stran
Vazba
Rozměr
Překlad
Argo
2022
288
brožovaná
140 x 210 mm
Robert Pilch
Vydává
Rok vydání
Počet stran
Argo
2022
288
Vazba
Rozměr
Překlad
brožovaná
140 x 210 mm
Robert Pilch

Hodnocení Knihopolisu:  hodnoceni_knih_5

Juraj Červenák (nar. 1974)

Juraj Červenák
Pochází ze slovenské obce Vyhne, ale už od dětství žije v nedaleké Banské Štiavnici. První kniha mu vyšla v roce 1993, od té doby publikoval více než dvacet románů v žánru historické fantasy, převážně z dob starých Slovanů (série Černokněžník, Bohatýr, Bivoj) a protitureckých válek (cyklus Dobrodružství kapitána Báthoryho), ale i román z doby bronzové Sekera z bronzu, rouno ze zlata (2009). Od roku 2005 je spisovatelem na plný úvazek. Kromě beletrie sporadicky píše filmovou publicistiku, rozhlasové hry a filmové nebo komiksové scénáře. V autorově tvorbě je zřetelný postupný odklon od fantastiky k čistě historickým příběhům. Důkazem budiž série o kapitánu Steinovi a notáři Barbaričkovi, která začíná románem Mrtvý na Pekelném vrchu (2014).

 

banner_k_produktum_donio_v2

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: