O nás

Nejraději se jen tak někde povalujeme s knihou. Máme jich doma řádné množství, a když už se nevlezou do knihovny, strkáme je všude možně. Knihovnice navštěvujeme častěji než vlastní babičky. Kamarádi říkají, že jsme tiché typy, ale dávají si dobrý pozor, aby nezmínili cokoliv o knihách, protože pak nás musí poslouchat hodinu v kuse. 

Možná jste jako my. 

A možná jste taky někdy propadli dojmu, že jste divní. Zůstali jste na pochybách, jestli není lepší si místo knížek zaplatit Netflix, vrhnout se do nějakého sportu a žít více v tom „reálném“ světě.

Jsme tady, abychom tyhle bludy rozptýlili.

Je báječné být knihomolem či knihomolkou – a vy to dobře víte! Nic nenahradí ten pocit, když příběh vzniká přímo ve vaší hlavě. Nic vám neroztluče srdce tak jako první stránka knihy, na kterou jste se tolik těšili. Není nic reálnějšího než ten pocit, že nemůžete přestat číst, i když jsou čtyři hodiny ráno a v šest vstáváte. Vlastně víte co? 

Měli byste na sebe být hrdí. 

Přesně proto je tady Knihopolis. Vším, co děláme, vám chceme vaše knihomolství zpříjemnit. S každým tričkem či mikinou vám chceme dát šanci vykřičet do světa, že máte rádi knihy a vůbec se za to nestydíte. 

Protože knihomolové ovládnou svět! (Jen co dočteme další stránku.)

A kdo tedy jsme „my“?

predstaveni_tymu_v5

Michal je snílek, který si jednoho dne vysnil i celý Knihopolis. V knihovně veškerého lidstva by spadal ještě do mnoha další kategorií, jako je markeťák, herec, improvizátor a táta dvou kluků.

Tomáš se živí jako grafik a copywriter. Pakliže mu to čas a dvě děti dovolí, píše příběhy. Mnohé najdete na jeho webu a ten poslední v knihkupectví na stránkách sbírky Město králů

Pavel běhá. Někdy dokonce do kopce a ještě při tom tahá na zádech těžké věci. Prý se tomu říká extrémní závody. Je pravděpodobně tím nejpřátelštějším člověkem na planetě kromě chvilek, kdy hraje Dotu. Pracuje jako grafik a CGI animátor.   

My tři jsme si jednoho dne sedli ke stolu a dali knihopolské myšlence tvář. Od prvního okamžiku jsme si také řekli, že nechceme být buclatí byznysmeni v cylindru jako vystřižení z herního plánku Monopol, kteří pasou po úspěchu za každou cenu. Místo toho jsme Knihopolis postavili na poctivém českém řemesle, dobročinnosti a ohledu k přírodě

Pokud nás chcete poznat blíže, zaskočte za námi do facebookové skupiny Knihopolská klubovna, kde si rádi pokecáme kdykoliv a o čemkoliv.

tym_doodles_smich